چطور با عزیزانمان در خارج از کشور ارتباط داشته باشیمReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on May 26Rating:

 

گاهی اوقات بین شما با عضوی از خانواده چنان پیوند و علاقه ای شکل میگیرد که با رفتن آن شخص به شهر یا کشوری دیگر دچار تنهایی میشوید. در این مقاله سعی داریم راه هایی برای ارتباط با آنها به شما آموزش دهیم.

 

مراحلبرای آنها نامه بنویسید. هیچ چیز بیشتر از یک نامه که با دست خط خودتان نوشته شده باشد برای عزیزان در غربت جذاب نیست. پس برای ارتباط برقرار کردن با آنها برایشان نامه بنویسید. اگر فرزند دارید از فرزندتان بخواهید که برای آنها نقاشی بکشد یا به خط خودش برای آنها نامه بنویسد و آنرا نیز ضمیمه ی نامه خود بفرستید.

 

 

از تلفن استفاده کنید. شنیدن صدای یکدیگر باعث می شود که مکالمات قابل لمس تر باشند و خانواده را بیشتر به هم نزدیک کند. اگر با شخص اختلاف ساعت دارید صحبت کردن تلفنی کار دشواری خواهد بود. پس به جای اینکه در زمان های نامناسب تماس بگیرید و ایجاد مزاحمت کنید میتوانید از پست های صوتی یا پیام های نوشتاری و تصویری استفاده کنید.

 

 

در رسانه های اجتماعی باهم ارتباط برقرار کنید امروزه با پیشرفت تکنولوژی و شبکه های اجتماعی خانواده ها بسیار ساده تر از قبل میتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. ارتباطات آنلاین ساده ترین روش برقراری ارتباط با عزیزانی است که دور از ما زندگی میکنند. میتوانید در شبکه های اجتماعی خودتان نوشته ها و تصاویر به روز را آپلود کنید تا دیگران در جریان اتفاقات مهم زندگی شما قرار بگیرند.

 

 

از نرم افزار های پیام رسان استفاده کنید. در نصب نرم افزار های مختلف پیام رسان خساست به خرج ندهید. سعی کنید نرم افزار های مورد استفاده ی همه ی اعضای خانواده را نصب کنید تا بتوانید راحت تر با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین سعی کنید هفته ای یکی دو ساعت برای تماس با آنها وقت لحاظ کنید.

 

 

 برای هم بسته ارسال کنید. تحقیق کنید که چه چیزی در شهر یا کشور شما وجود دارد که در منطقه ی آنها یافت نمیشود و عزیزانتان به آن علاقه داشته باشند. آن چیزها را تهیه کرده و در بسته ای قرار دهید. به خاطر داشته باشید که مواد فاسد شدنی را در این بسته نگذارید. پدر و مادر هایی که فرزند دانشجویی در شهر دیگر دارند  نیز به سادگی میتوانند از این روش برای فرستادن چیزهای مورد نیاز آنها استفاده کنند.

 

 

در حال زندگی کنید و گذشته را رها کنید. همانطور که افراد بزرگ تر میشوند، ویژگی های رفتاری و صفات آنها نیز به مرور زمان تغییر میکند. پس بجای یادآوری رفتار ها و خلقیات قدیمی آنها، سعی کنید با شرایط امروزشان کنار بیایید. سعی کنید از مسیر شغلی آنها، خانواده ی همسرشان و دیگر چیزهای مهم و جدید زندگیشان با خبر باشید.

 

 

با حیوانات خانگی آنها نیز مهربان باشید. به هر حال این حیوانات بخشی از زندگی آنها هستند! پس میتوانید هنگامی که برایشان بسته ای ارسال میکنید برای حیوان خانگی آنها نیز هدایایی مثل اسباب بازی های حیوانات یا غذای حیوانات بفرستید.

 

نکات

  • حواستان به اختلاف ساعت باشد. حتی یک ساعت اختلاف میتواند تفاوت بسیاری ایجاد کند. مثل ساعت سر کار رفتن، ساعت مدرسه رفتن و خواب و سایر کارهای روزمره.
  • اگر فقط یک روش ارتباطی را انتخاب میکنید، مثلا فقط ایمیل ارسال میکنید، ناراحت نشوید اگر آنها به اندازه ی شما به موقع پاسخ ندهند.