واکسن مقابله با اعتیاد به هروئین

addicted.jpg
واکسن مقابله با اعتیاد به هروئینReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Nov 23Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه
اعتیاد به هروئین
اعتیاد به هروئین

در پژوهش منتشر شده در در ژورنال درمان شناسی دارویی و تجربی (Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics The)، محققین موسسه بهداشت عمومی نروژی از آزمایشات آزمایشگاهی بر روی موشها استفاده نمودند تا به پتانسیل توسعه واکسن ضد اعتیاد به هروئین پی ببرند. دانشمندان در رابطه با توسعه واکسن ضد هروئین با دشواریهای خاصی مواجه شدند، زیرا این ماده مخدر پیش از اثرگذاریش بر مغز، به تعداد دیگری از اوپیویدها (شامل مورفین ماده مخدر یا دارو) تبدیل می گشت. این بدان معناست که سیستم ایمنی بدن انسان نیازمند شناسایی و حمله به انواع گوناگون مولکولها در جریان خون می باشد تا چنین واکسنی هر گونه تاثیر درمانی واقعی خود را بر جا گذارد.

دو گونه ی اولیه واکسن وجود دارند: واکسنهای فعال و واکسنهای غیر فعال. واکسنهای فعال باعث می شوند تا سیستم ایمنی بدن “سلولهای جستجوگر و تهاجمی” بیشتری تولید نماید در حالیکه واکسنهای غیرفعال باعث می شوند تا سلولهای موجود سیستم ایمنی بهتر یا بیشتر فعالیت نمایند. محققین نروژی تاثیر واکسن غیرفعال را آزمایش نمودند که دسترسی به مغز را با بزرگ کردن مولکولهای حاصل از تجزیه هروئین مسدود می کردند بطوریکه نمی توانستند از طریق جریان خون وارد مغز شوند. آنها در آزمایشات خود از یک محصول جانبی ویژه هروئین استفاده نمودند.
محققین دریافته اند که قادرند مانع از ورود محصولات جانبی هروئین از طریق جریان خون به مغز شوند.

این یافته بسیار مهم است تا حدودی به این دلیل که محصولات جانبی که آنها مورد هدف قرار دادند، بیشتر سطح بالای نئشگی را که ابتدا در مصرف کنندگان هروئین ظهور می نماید، تولید می نمایند. آنها معتقدند که این پژوهش نشان دهنده امکان توسعه یک واکسن قابل عرضه در بازار می باشد که قادر است به معتادین به هروئین کمک شایانی نماید. آنها همچنین بر این باورند که چنین واکسنی ممکن است به پیشگیری از پیآمدهای مرگ بار در افرادی که هروئین را اوردوز می کنند، کمک نماید.

?منبع: درمان اعتیاد به مواد مخدر Drug Addiction Treatment

Immunotherapy Shows Promise in Treating Heroin Addiction


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


واکسن مقابله با اعتیاد به هروئینReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Nov 23Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button