مشاور خانواده تلفنی رایگان اکسیر

مشاور خانواده تلفنی رایگان یکی دیگر از خدمات مرکز روانشناسی اکسیر است تا شما عزیزان در این دوران شیوع بیماری بتوانید با متخصصین مشاوره خانواده در ارتباط باشید و مشکلات خود را هر چه سریع تر برطرف کنید.

خانواده بر تمام جنبه های زندگی ما تاثیر می گذارد زیرا همه ما زندگی خود را در یک خانواده آغاز می کنیم. خانواده ای که در آن به دنیا می آییم؛ بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد، از اولین لحظات تا آخرین لحظه. خانواده ما بر روی اینکه فرد خوب یا بدی باشیم بسیار موثر است همچنین از اولین رابطه ها در خانواده ها یاد می گیریم که چگونه دیگران را دوست داشته باشیم و چگونه با دیگران تعامل داشته باشیم.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مشاوره آنلاین اکسیر

مشاور خانواده تلفنی رایگان چیست؟

مشاور خانواده تلفنی رایگان، نوعی خدمات درمانی است که برای پرداختن به موضوعات خاص موثر بر سلامت و عملکرد یک خانواده طراحی شده است. متخصصین خانواده درمانی در مشاور خانواده تلفنی رایگان، به خانواده ها کمک می کنند تا بتوانند مشکلات روحی یا روانی که در خانواده آنها ایجاد شده است را به خوبی کنترل کنند و تاثیرات این مشکلات را به حداقل ممکن برسانند.

متخصصین خانواده درمانی مشکلات افراد را در چارچوب واحد بزرگتر یعنی خانواده مورد بررسی علمی قرار می دهند و متخصصین معتقدند که بدون درک پویایی گروه نمی توان مشکلات را با موفقیت حل کرد. نحوه عملکرد خانواده بر چگونگی شکل گیری مشکلات افراد، درمان و شدت گرفتن آنها توسط سایر اعضای خانواده آنها تأثیر می گذارد.

متخصصین خانواده درمانی در مشاور خانواده تلفنی رایگان از تکنیک ها و تمرینات شناختی درمانی، رفتار درمانی، درمان بین فردی یا انواع دیگر درمان فردی استفاده می کنند. مانند سایر روش های درمانی، روش های استفاده شده به مشکلات خاصی که مراجعان با آن روبرو هستند بستگی خواهد داشت.

در مشاور خانواده تلفنی رایگان مرکز روانشناسی اکسیر، متخصصین خانواده درمانی و مشاوره خانواده به شما خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

هدف مشاور خانواده تلفنی رایگان

هدف مشاور خانواده تلفنی رایگان بستگی به مشکلات مطرح شده توسط مراجع دارد. به عنوان مثال، اهداف ممکن است بر اساس سناریوهای زیر متفاوت باشند:

 • یکی از اعضای خانواده از اسکیزوفرنی یا روان پریشی شدید رنج می برد: هدف کمک به سایر اعضای خانواده در درک این اختلال و سازگاری با تغییرات روانی است که بیمار ممکن است متحمل شود.
 • مشکلات ناشی از مرزهای بین نسلی، مانند زمانی که خانواده با مادر بزرگ و پدر بزرگ زندگی می کنند، یا فرزندان توسط پدربزرگ و مادربزرگ تربیت می شوند: هدف این است که ارتباطات را بهبود بخشید و به اعضای خانواده کمک شود تا مرزهای سالم را تعیین کنند.
 • خانواده هایی که از هنجارهای اجتماعی خارج می شوند (والدین مجرد، زوج های همجنسگرایان که فرزندانشان را تربیت می کنند و غیره): اهداف اینجا همیشه رفع مشکلات داخلی خاصی نیست، اما ممکن است اعضای خانواده برای کنار آمدن با عوامل بیرونی مانند نگرش های اجتماعی به کمک احتیاج داشته باشند.
 • اعضای خانواده که مشکلات تفاوت فرهنگی، مذهبی یا نژادی دارند: هدف این است که به اعضای خانواده در درک بیشتر از یکدیگر و ایجاد روابط سالم کمک کنیم.

اگر احساس می کنید که در روابط خانوادگی خود دچار مشکل شده اید هر چه سریعتر به دنبال برطرف کردن آن باشید و از خدمات مشاور خانواده تلفنی رایگان استفاده کنید.

فواید مشاور خانواده تلفنی رایگان

مشاور خانواده تلفنی رایگان روشی برای درمان مشکلات درون خانواده است. شما در مشاور خانواده تلفنی رایگان می توانید با راهنمایی یک متخصص خانواده درمانی و بهداشت روان در یک محیط امن و کنترل شده، مشکلات خود را مطرح و حل کنید.

از مزایای خانواده درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درک بهتر الگوهای خانوادگی
 • بهبود ارتباطات خانوادگی
 • آموزش حل مسئله در خانواده
 • همدلی عمیق تر
 • کاهش درگیری خانوادگی
 • آموزش مهارت های مختلف از جمله مدیریت خشم
 • درک بهتر مشکلات فرزندان
 • کنار آمدن با وضعیت های جدید مانند طلاق یا سوگ
 • ایجاد اعتماد به اعضای خانواده
 • ایجاد یک فضای حمایتی خانوادگی
 • کاهش منابع تنش و استرس در خانواده
 • کمک به اعضای خانواده برای بخشش یکدیگر

به طور کلی خانواده درمانی مهارت های مورد نیاز برای عملکرد سالم خانواده، از جمله برقراری ارتباط، حل تعارض و حل مشکلات را افزایش می دهد. همچنین بهبود این مهارت ها احتمال موفقیت در غلبه بر مشکلات خانوادگی را افزایش می دهد.

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره کودک، مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

انواع روش های علمی در مشاور خانواده تلفنی رایگان

متخصصین خانواده درمانی در مشاور خانواده تلفنی رایگان از روش های مختلف درمانی استفاده می کنند که عبارتند از:

خانواده درمانی کارکردی

این روش درمانی معمولاً برای خانواده هایی که کودک یا نوجوان، مشکلات عاطفی یا رفتاری پیچیده دارند استفاده می شود. کودک و والدین آنها ممکن است 8 تا 30 جلسه هفتگی با هم شرکت کنند. این جلسات به خانواده ها کمک خواهد کرد تا استراتژی هایی را برای مقابله با رفتار کودک و بهبود عملکرد خانواده بیاموزند.

درمان چند سیستمی

هدف از این روش درمانی رفع هرگونه مشکلات رفتاری و عاطفی کودکان یا نوجوانان است. درمان چند سیستمی همچنین بر روی موضوعات گسترده تر با رفتار کودک متمرکز است.

تراریخته

این روش خانواده درمانی شامل یک درمانگر است که تعاملات بین نسل ها، مانند بین والدین و فرزندان را بررسی می کند. هدف این است که درک کنیم چگونه این ارتباطات در خانواده مشکل ایجاد می کند.

درمان تراریخته زمانی مفید است که مسائل و الگوهای رفتاری در طول نسل ها ادامه داشته باشد. همچنین ممکن است به پیش بینی چگونگی بروز مشکلات در آینده کمک کند.

اینستاگرام اکسیر

خانواده درمانی استراتژیک

هدف از این روش درمانی تغییر الگوی تعامل بین اعضای خانواده است. این یک مداخله محدود است که مشکلات خانوادگی را هدف قرار می دهد.

ساختار درمانی

ساختار درمانی مشکلاتی را که به دلیل ساختار خانواده بوجود می آیند را مدیریت می کند. هدف آن دستیابی به یک سلسله مراتب خانوادگی کارا و متعادل، با مرزهای مناسب بین اعضا است.

به طور کلی هدف از مشاور خانواده تلفنی رایگان رسیدگی به مشکلات اساسی است که باعث مسائل خانوادگی می شود. خانواده درمانی اشکال مختلفی دارد. مشکلات مختلف خانوادگی ممکن است به انواع خاصی از مشاوره نیاز داشته باشد.

مشاوره رایگان آنلاین