مشاوره خانواده تلفنی رایگانReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Oct 12Rating: 5.0مشاوره خانواده تلفنی رایگانمشاوره خانواده تلفنی رایگان از جمله نیازهای اساسی خانواده های امروزه به حساب می آید؛ به خصوص با توجه به شرایط گسترش بیماری جدید، افراد زیادی به دنبال مشاوره تلفنی هستند. در همین راستا مرکز روانشناسی اکسیر برای دسترسی راحت شما عزیزان به متخصصین خانواده درمانی، خدمات مشاوره خانواده تلفنی رایگان را راه اندازی کرده است.

مشاوره خانواده تلفنی رایگان از جمله نیازهای اساسی خانواده های امروزه به حساب می آید؛ به خصوص با توجه به شرایط گسترش بیماری جدید، افراد زیادی به دنبال مشاوره تلفنی هستند. در همین راستا مرکز روانشناسی اکسیر برای دسترسی راحت شما عزیزان به متخصصین خانواده درمانی، خدمات مشاوره خانواده تلفنی رایگان را راه اندازی کرده است.

خانواده مهمترین ارتباطی است که انسانها با یکدیگر دارند. در خانواده هایی که سالم و خوشبخت هستند همه چیز درست به نظر می رسد و افراد خانواده از کنار هم بودن لذت می برند.نکته مهم در داشتن و حفظ یک واحد موفق خانواده در جهت پیشرفت این است که بتوانید نیازهای تک تک اعضای خانواده را درک کرده و آنها را شناسایی کنید و آن را با رفاه واحد خانواده متعادل کنید.

اما همه خانواده ها همیشه پایدار، سالم و خوشبخت نیستند. استرس های زندگی مدرن، نیاز به تعادل بهتر کار و زندگی، یک نوع بحران خانوادگی یا چالش های بهداشت روانی برای یک یا چند نفر از اعضای خانواده می تواند خانواده را در هر زمان به زانو درآورد.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اهمیت مشاوره خانواده تلفنی رایگان

استرس های مالی، چالش های رفتاری و سن و مراحل کودکان مختلف می توانند چالش هایی ایجاد کنند که برای حل آنها ممکن است به کمک خاصی از جمله مشاوره خانواده تلفنی رایگان نیاز داشته باشد.

برخی از خانواده ها در برابر بسیاری از این مشکلات تاب آوری داخلی دارند. اما ممکن است حتی بهترین خانواده ها نیز نیاز به کمک فراتر از منابع خود خانواده را احساس کنند. انتخاب مشاوره خانواده می تواند گام بزرگی در جهت بهبود روابط بین اعضای خانواده باشد. از طریق مشاوره خانواده تلفنی رایگان شما می توانید روش های جدیدی برای برقراری ارتباط، حل مشکلات، نظم و انضباط و ارتباط با یکدیگر را یاد بگیرید.

تصمیم گیری برای مراجعه به مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده برای رسیدگی به مشکلات خانوادگی یک قدم بزرگ است.

زمان استفاده از مشاوره خانواده تلفنی رایگان

زمانی که خانواده شما یک یا چند مورد از این علائم را تجربه کرده است، وقت آن فرا رسیده است که از مشاوره زوج درمانی یا خانواده درمانی متخصص و مجرب استفاده کنید.

 • اعضای خانواده در عملکرد طبیعی خود دچار مشکل شده اند. آیا قبلا در خانواده خود افراد وظیفه و کارهای خود را به خوبی انجام می داده اند؟
 • اعضای خانواده تمایل به واکنش های عاطفی شدید دارند. آیا اعضای خانواده شما خشم، ترس، ناراحتی، افسردگی یا سایر واکنش های عاطفی بیش از حد از خود نشان می دهند؟
 • آیا ارتباط بین اعضای خانواده دچار مشکل شده است؟ آیا برقراری ارتباط بیش از حد معمول دشوار است؟
 • اعضای خانواده در حال کناره گیری از زندگی خانوادگی هستند. آیا الگوی جدیدی وجود دارد که یک یا چند نفر از اعضای خانواده به انزوا رفته اند؟
 • علائم خشونت یا تهدید به خشونت برای خود یا سایر اعضای خانواده وجود دارد؟
 • اعضای خانواده احساس ناتوانی یا ناامیدی می کنند. آیا احساس می کنید به انتهای مسیر خود رسیده اید؟ آیا کنار آمدن با استرس ها برایتان خیلی خیلی سخت شده است؟
 • در رفتار کودکان در خانه یا مدرسه تغییراتی ایجاد شده است. آیا نمرات کاهش پیدا کرده است؟ در مورد مشکلات حضور در مدرسه یا رفتارهای مخل در مدرسه چطور؟ آیا یکی از کودکان در خانه از کنترل خارج است؟
 • آیا خانواده یک تجربه آسیب زا را تجربه کرده است؟ آیا در خانواده مرگی رخ داده است؟ طلاق یا جدایی؟ آیا خانواده در انطباق با واقعیت جدید مشکل دارد؟
 • اعضای خانواده دچار مشکلات سوء مصرف مواد هستند؟ آیا یکی از اعضای خانواده با اختلال خوردن وجود دارد؟

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره کودک، مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

مشاوره آنلاین اکسیر

مزیت استفاده از مشاوره خانواده تلفنی رایگان

مشاوره خانواده تلفنی رایگان از جمله روش های نوین برای مشاوره گرفتن در زمینه زوج درمانی و خانواده درمانی است. این روش مشاوره گرفتن برای خانواده هایی مفید است که:

 • هماهنگ کردن وقت افراد برای شرکت در جلسات حضوری مشاوره سخت و دشوار است.
 • اعضای خانواده وسیله نقلیه مناسبی برای رساندن خود به مرکز مشاوره ندارند.
 • مسافت بین منزل و مرکز مشاوره مورد نظر یا متخصص مورد نظر بسیار زیاد است.
 • وقت گذاشتن افراد برای رسیدن به مرکز مشاوره و ماندن در ترافیک برای اعضای خانواده سخت است.
 • رفت و آمد تا متخصص مورد نظر هزینه زیادی برای خانواده دارد.
 • تحمل کردن ازدحام در مرکز مشاوره برای افراد خانواده سخت است.
 • امکان خروج از خانه برای افراد وجود ندارد.

در طول مشاوره خانواده تلفنی رایگان چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا درمانگر شما با همه اعضای خانواده صحبت می کند تا او به درستی متوجه شود که چه خبر است و چه مشکلی وجود دارد. او سوالاتی درباره نحوه نگرش هر فرد به مشکلات، زمان شروع مشکلات و این که خانواده تاکنون برای مدیریت مشکل چه کاری را انجام داده است را می پرسد.

اینستاگرام اکسیر

در مرحله بعد، درمانگر یک برنامه درمانی را تهیه می کند. هدف متخصص بهبود درگیری ها در یک خانواده است، نه اینکه کسی را مقصر این مسائل بداند.

درمانگر شما به اعضای خانواده در برقراری ارتباط بهتر، حل مشکلات و یافتن راه های جدید برای همکاری کمک خواهد کرد. خانواده درمانی همیشه نمی تواند مشکلی را برطرف کند. اما می تواند به اعضای خانواده مهارت های جدیدی برای گذر از شرایط دشوار به روش های سالم تر بدهد.

مشاوره خانواده با هدف ارتقا  تفاهم و همکاری بین اعضای خانواده به منظور حل مشکلات یک یا چند فرد انجام می شود. به عنوان مثال، اگر کودکی دارای مشکلات اجتماعی و تحصیلی است، درمان به جای ارزیابی رفتار کودک به تنهایی بر روی الگوهای خانوادگی متمرکز می شود که ممکن است در عملکرد کودک نقش داشته باشد.

تعداد جلسات خانواده درمانی بستگی به شدت مشکل شما و موضوعات خاصی دارد که در درمان روی آنها تمرکز می کند. جلسات اغلب یک بار در هفته برگزار می شود و به طور معمول 50 دقیقه طول می کشد. تعداد اعضای خانواده ای که در هر جلسه شرکت می کنند بسته به اهداف درمانی ممکن است متفاوت باشد.

تصمیم گیری برای مراجعه به مشاوره ازدواج و خانواده برای رسیدگی به مشکلات خانوادگی یک قدم بزرگ است. اما وقتی منابع شخصی خانواده برای حل مشکلات کافی نباشد یا مشکلات غیرقابل حل به نظر برسند، این یک مرحله ضروری و مفید است.

تلاش برای مشاوره خانواده پذیرفتن شکست نیست؛ این یک مرحله مهم برای کمک به ساخت دوباره و اصلاح خانواده است.

مشاوره رایگان آنلاین