مرکز مشاوره اکسیر در یک نگاه

چرخه پذیرش مراجع در مرکز مشاوره اکسیر

cyclبرای دریافت وقت ارزیابی و مشاوره هم اکنون می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید.

۸۸۰۷۸۸۴۴ – ۸۸۰۷۸۵۸۵ – ۸۸۵۷۱۸۰۰

آدرس مرکز مشاوره اکسیر

شهرک غرب، بلوار دادمان، فلامک شمالی، کوچه حیدریان، پلاک ۱۸، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر

ارزیابی و تشخیص روانشناسی امری بسیار حیاتی است. درمان موفق وموثر در روان شناسی به طور قطع با یک ارزیابی و تشخیص جامع و کامل شروع می شود. با توجه به اهمیت تشخیص صحیح در انتخاب شیوه درمان، جلسه ارزیابی می تواند نکات مهم و کلیدی در راه درمان را مشخص کند.

روانشناس ارزیاب علاوه بر بررسی نشانه های اختلال، عوامل به وجود آورنده و همچنین شرایطی که موجب تداوم مشکل شما می شود را مورد توجه قرار می دهد. بسیاری از اختلالات بزرگسالی، ریشه در دوران کودکی،تجارب اولیه حیات، الگوی ارتباطی والدین و شرایط محیطی گذشته دارند که در جلسه ارزیابی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در یک جلسه ارزیابی جامع، احتمال اثرگذاری مشکلات پزشکی، عوامل ژنتیکی، محیطی در کاهش عملکرد و بروز مشکل فعلی در نظر گرفته می شود.
شکل گیری رابطه موثر روان شناس با مراجع در جلسه ارزیابی، اثر قابل توجهی در جمع بندی صحیح شرایط خواهد داشت.
باید بدانیم که سنجش و درمان فرایندهایی مجزا نیستند، هدف نهایی سنجش دست یابی به نکات کلیدی و در نتیجه راه حل های موثر در برطرف کردن مشکلات است که در نهایت موجب مداخله کارآمد می شود.

آزمون های روانشناختی اکسیر از معتبرترین و شناخته شده ترین آزمون ها می باشند. آزمون های روانشناختی کاربردهای متفاوتی دارند. از یک سو برای ارزیابی و اندازه گیری دقیق توانمندی های فردی نظیر هوش، استعداد، حافظه و … مورد استفاده قرار می گیرند و از سویی دیگر در تشخیص و ارزیابی مشکلات و مسائل رفتاری، شناختی، و هیجانی نظیر اختلال بیش فعالی/کم توجهی، اضطراب، افسردگی، اختلال های شخصیت و … کاربرد دارند. این آزمون ها همواره معیاری علمی و مناسب برای انتخاب و تعیین دقیق نوع درمان مورد نیاز فرد هستند. همچنین دپارتمان روانسنجی اکسیر شامل کلیه آزمون های روانشناختی و نیز آزمون های استخدامی و ارزیابی شغلی ویژه اداره ها، مراکز و سازمان ها است. گروه تخصصی روانسنجی مرکز اکسیر با دارا بودن فضای مناسب و تست های معتبر و به روز آماده هرگونه خدمت رسانی می باشد.

روان‌درمانی، رابطه‌ای است حرفه‌ای بین بیمار و درمانگر که بر مبنای اصالت، جدیت، صمیمیت و آزادی شکل می‌گیرد. روان‌درمانی یا درمان روان‌شناختی، به روشی اشاره دارد که از سوی درمانگری آموزش دیده به شکل حرفه‌ای، با توجه به خاستگاه “اختلال تحت درمان”، انجام می‌گیرد. روان‌درماني شيوه‌اي است كه در آن مشكلات رواني و عاطفي از طريق بيان مشكلات به يك درمانگر و گفتگو با او درمان مي‌شود.

خدمات دپارتمان روان درمانی و مشاوره اکسیر به شرح زیر می باشد:

  • درمان اختلالات بالینی: اضطراب، وسواس، فوبی یا ترس مرضی، اختلالات شخصیتی، اختلالات خلقی، درمان اختلالات جنسی
  • مشاوره: مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره زناشویی، مشاوره تحصیلی،
  • ارتقا مهارت ها: غلبه بر کم رویی، مهارت های اجتماعی، مدیریت خشم، تنظیم هیجانی، تنظیم شناختی، تنظیم رفتاری، افزایش اعتماد بنفس،
  • گروه درمانی، زوج درمانی، خانواده درمانی

روش نوروفیدبک توسط اداره غذا و داروی آمریکا جهت درمان اضطراب، استرس، افسردگی، بیش فعالی کم توجهی، سردرد (میگرن)، دردهای مزمن، اختلالات خواب، سوء مصرف مواد، وسواس، صرع (تشنج) و بازتوانی سکته مغزی مورد تایید قرار گرفته است. و همچنین در درمان اختلالات یادگیری و افزایش توجه و تمرکز تاثیر گذار است.

به نوروفیدبک دوپینگ اخلاقی می گویند، دلیلش این است که در حال حاضر بسیاری از ورزشکاران در کشورهای پیشرفته و همچنین بسیاری از سازمان های معتبر جهانی از جمله ناسا (سازمان علوم فضایی آمریکا) جهت ارتقا مهارت های ذهنی و شناختی و بهینه سازی تصمیم گیری ،افزایش خلاقیت،تقویت حافظه و افزایش هماهنگی جسم و ذهن از این روش استفاده می کنند.

بازی درمانی یکی از روش های موثر در درمان مشکلات رفتاری و روانشناختی کودکان است. بطور کلی بازی نقش موثری در رشد کودک دارد و در خلال بازی می توان به بسیاری از ویژگی ها، مسائل رشدی و هیجانی کودک پی برد. درمانگر در واقع از موقعیت بازی برای ایجاد ارتباط با کودک استفاده کرده و به تخلیه هیجانی و حل و فصل مشکلات کودک در زندگی عادیش اقدام می نماید.

در دپارتمان بازی درمانی مشکلات زیر را میتوان تشخیص و درمان کرد.

  • اختلالات اضطرابی کودکان (اضطراب جدایی، ترس (تاریکی، حیوانات، .و… ) ، اضطراب اجتماعی، اختلال اضطراب فراگیر)
  • اختلالات وسواسی و جبری
  • اختلالات تکانشی، رفتارهای ایذایی و سلوک
  • اختلالات رشدی عصبی (کم توانی های ذهنی، اختلالات ارتباطی، کم توجهی/بیش فعالی، یادگیری (دیکته، خواندن، ریاضی، نوشتن) تیک،).

علوم و فناوری های شناختی به طور کلی به مطالعه مغز و فرایند های ذهنی می پردازد. رویکردی جدید، علمی و آزمایشگاهی که دیدی نو به رفتارها و اختلالات روانشناختی دارد. در بخش شناختی مرکز اکسیر به تشخیص نقص های شناختی توجه، حافظه، خلاقیت، اضطراب و افسردگی، استرس پس از ضربه، ترس، ارتقا مهارت های اجتماعی، درمان اتیسم و حرکت درمانی و ارتقا این موارد در افراد نرمال می پردازد. آنجا که انسانی وجود داشته باشد ناگزیر فرایند های شناختی نیز وجود دارد که باعث پاسخ دهی مناسب انسان در آن موقعیت می شود. لذا افزایش مهارت های شناختی می تواند از بدو تولد تا پیری را شامل شود. دپارتمان شناختی مرکز اکسیر با در اختیار داشتن متخصصین مجرب و دستگاه های تکنولوژیک نوروفیدبک و تی دی سی اس و تکالیف شناختی به درمان و ارتقا فرایند های می پردازد.

شعار بخش آموزش والدین « کودکان ما حاصل تربیت ما هستند» می باشد. طی فرایند رشد پدرها و مادرها سبک های فرزندپروری متفاوتی را برای تربیت برمی گزینند. آنها معمولا آنچه که از والدین خود و اطرافیان آموخته اند را به کار می گیرند. برخی شیوه های سخت گیرانه ای را انتخاب می کنند که در آن توقعات نابجا و انتظاراتی بیش از حد توان کودک دارند و در صورتی که انتظارات آنها برآورده نشود فرزند خود را با پیامدهای سنگین روبرو می کنند.

بسیاری از مشکلات رفتاری کودکان به نحوه برخورد والدین با آنها بستگی دارد. به صورتی که اگر والدین رفتارها و سبک فرزند پروری مناسبی را در پیش گیرند، ملاحظه خواهند کرد که اینگونه رفتارها در کودکان برطرف خواهد شد. شیوه های مناسب فرزند پروری نیازمند آموزش های لازم می باشد. این آموزشها به طور کامل در دپارتمان آموزش والدین مرکز اکسیر به صورت فردی و گروهی آموزش داده می شود.

کاردرمانی عبارت است از استفاده درمانی از کارها و فعالیت‌های روزمره زندگی برای افراد و گروه‌ها با هدف تسهیل مشارکت آن‌ها در نقش‌های زندگی و موقعیت‌های منزل، مدرسه، محیط کار، اجتماع.

در دپارتمان کار درمانی مرکز اکسیر خدمات زیر ارائه می شود.

ارزیابی  تشخیص  ودرمان  اختلالات

تلفظ در کودکان

لکنت زبان و انواع ناروانیهای گفتاری

تاخیر رشدی گفتار و زبان

اختلالات یادگیری

اختلالات کمبود دقت و تمرکز

و هرگونه اختلالات مرتبط با گفتار و زبان و گفتاردرمانی

ارزیابی تشخیص ودرمان اختلالات

حرکتی و اصلاح آن در کودکان

بیش فعالی

 کودکان مرزی

تقویت و اصلاح تعادل

تقویت حرکات دست کودکان

تاخیر رشدی حرکتی

و هرگونه اختلالات مرتبط با کاردرمانی در کودکان

نـیروی انـسانی، سـرمایه هر سـازمان است و تـلاش در جـهت انتخاب مـناسب ،توسـعه و ارتـقاء توانـمندی کارکـنان ، مـنجر به افـزایش بهره وری سـازمان خـواهد شد . در راسـتای مرتفع سـاختن این هـدف ، مـوسسه اکــسیر ذهـن پویا در سـال ۱۳۹۲ شـروع به فـعالیت کرده است . این مـوسسه با بهره گـیری از نـیروی مـتخصص و مــجرب دانـشگاهی، امـکانات و تـجهیزات مـناسب در زمینه های مـختلفی از جـمله تـشکیل پـرونده سـلامت روان، آسـیب شـناسی سـازمانی طـرح ارزیابی و توسـعه مدیران، آمـوزش و ارتقا عـملکرد و… به ارائه خـدمات می پردازد . موسسه اکـسیر ذهـن پویا با سـازمان های مـختلف (بانک، وزارتخانه و …) و با شـناخت نیازهای آنها به هـمکاری و فـعالیت می پردازد. افـتخار امـروز ما، مـعرفی سیستمی آسـان، مطمئن و تخـصصی برای گزیـنش کارکنان شـایسته تر و ایـجاد شـرایط مطلوب تر سـازمانی است.

سایت مدیریت منابع انسانی و روانشناسی صنعتی اکسی (اکسیر ذهن پویا)

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر با دارا بودن فضای مناسب آموزشی به تناسب نیاز دوره هایی را با عنوان دوره های عمومی و اختصاصی برگزار می نماید.

مخاطبین دوره های عمومی، عموم مردم می باشند. این دوره ها زیر نظر اساتید مجرب کشوری برگزار می شود. برای اطلاع از دوره های عمومی به قسمت کارگاه های عمومی مراجعه نمایید.

مخاطبین دوره های تخصصی، متخصصین روانشناسی و علوم رفتاری می باشند. این دوره ها زیر نظر اساتید دانشگاه های برتر ایران برگزار می شود. برای اطلاع از دوره های تخصصی به قسمت کارگاه های تخصصی مراجعه نمایید.

 

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر طرف قرار داد با بیمه بانک ها و ارگان های دولتی آماده هر گونه خدمت رسانی در زمینه روانشناسی و شناختی به پرسنل سازمان های طرف قرارداد توسط بیمه می باشد.

سازمان های طرف قرارداد

 

[logooos columns=”5″ backgroundcolor=”transparent” layout=”slider” category=”-1″ orderby=”date” order=”DESC” marginbetweenitems=”25px” tooltip=”enabled” responsive=”enabled” grayscale=”disabled” border=”enabled” bordercolor=”#DCDCDC” borderradius=”logooos_no_radius” autoplay=”true” scrollduration=”1000″ pauseduration=”9000″ buttonsbordercolor=”#DCDCDC” buttonsbgcolor=”#FFFFFF” buttonsarrowscolor=”lightgray” hovereffect=”effect1″ hovereffectcolor=”#DCDCDC” ][/vc_column_text][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_media_grid element_width=”3″ initial_loading_animation=”none” grid_id=”vc_gid:1476660543903-2c581f0e-b331-1″ include=”5915,5914,5913,5912″][/vc_column][/vc_row]

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button