چهره خوانی، شخصیت شناسی از روی چهرهReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Nov 21Rating: 5.0شخصیت شناسی از روی چهرهشخصیت شناسی از روی چهره | وقتی كه صحبت از چهره خوانی می شود، سنت های مختلفی در این رابطه وجود دارند. هنر چهره شناسی در زمان كنفوسیوس موسس فرهنگ مذهبی چین، تكمیل شده است.

شخصیت شناسی از روی چهره

وقتی كه صحبت از چهره خوانی می شود، سنت های مختلفی در این رابطه وجود دارند. هنر چهره شناسی در زمان كنفوسیوس موسس فرهنگ مذهبی چین، تكمیل شده است. به گفته كنفوسیوس یك كودك نمی تواند چهره خود را تغییر دهد، اما فرد بالغ خود مسئول ظاهر خویش است. هنر چینی چهره شناسی به بیش از 3000 سال پیش باز می گردد. چهره خوانی بخشی از طب چینی محسوب می شود. مثلا اگر  شخصی دارای دندان های ریز و با فاصله ای باشد نشان می دهد كه او در جوانی از پروتئین حیوانی زیادی استفاده كرده است و بالعكس كسی كه دارای دندان های آسیا و پیشین بزرگی است نشان دهنده این است كه وی تغذیه ای سرشار از غلات داشته است.

چینی ها از این وسیله به عنوان ابزار تشخیصی استفاده می كردند. برای سال ها اساتید چهره شناسی این علم را همچون رازی بین خود حفظ كردند. این دانش طی نسل های متلاوی از استاد به شاگرد می رسید.

221 سال قبل از میلاد مسیح، امپراطور تسین – چی – ونگ، حاكم مركزی چین شدیدا تحت تاثیر هنر چهره خوانی قرار گرفت. به گونه ای كه این حاكم قدرتمند دیوانه دستور داد تا تمامی كتاب های ادبی موجود در قلمرو حكومت خویش را بسوزانند. بخشی از این كتاب ها دست نوشته های بسیار گرانبهایی از هنر چهره شناسی بود كه از عهد كنفوسیوس نسل به نسل و در نهایت به او رسیده بودند. او معتقد بود كه این دست نوشته ها او را حاكمی ظالم و شرور به مردم معرفی می كند. ترس او از آشكار شدن هویت واقعیش به حدی بود كه به نقاش دربار اجازه نداد تا چهره واقعیش را به تصویر درآورد.

روانشناسی شخصیت

 

 استخوان صورت شما تاثیر زیادی بر اینكه دیگران شما را چگونه می بینند دارد

صورت گرد

در عرصه كار مردانی كه صورت گرد دارند تاجرانی خبره از كار درمی آیند. در جوانی بدلیلی اطلاعات وسیع و علائق بی شمار بدنبال تجربه های نو هستند. مهمترین خصوصیات آنها بی زاری از یكنواختی است. در عرصه كار زنان دارای صورت گرد بسیار بی مبالات می باشند. آنان اغلب فراموش می كنند كه از منافعشان دفاع كنند، زیرا همواره ذهنشان مشغول است.

صورت مستطیل

مردان و زنان این گروه می توانند خوشی های زیادی به وجود آورند. اگر آنها آرزویی داشته باشند برای بدست آوردن آن به طور باور نكردنی سعی و تلاش می كنند  این دسته از افراد برای چندمین بار ازدواج می كنند و داشتن معشوقه پس از ازدواج برایشان امری طبیعی است.

صورت لوزی

این افراد  شدیداً متعهد و افراد اصول گرایی هستند نترس و مقتدرند. آنها باهوش و دیپلماتیک هستند و روابط بین فردی خوبی دارند. ولی توانایی فیزیکی و مزاجی کمی دارند.

كشیده و دراز: استخوان گونه افراد با چهره کشیده پهن‌تر از پیشانی و فک آنها نیست. صورت آنها صاف است. این افراد بسیار سازش پذیر و همواره دارای ایده های فراوانی می باشند. این افراد بدن ورزشی دارند. با وجود گرایشات مثبتی كه دارند اما همواره با دوستان ناباب دوست می شوند چون بسیار جذب ظاهر افراد می شوند. این افراد بسیار بی پروا و تمایل به مبالغه گویی داند.نسبت به دیگران بدگمان هستند.

شخصیت شناسی از روی چهره

صورت لوزی

قیافه‌ی افراد با چهره‌ی لوزی شکل با استخوان گونه برجسته، بینی منظم و چانه تیز شناخته می شود. طبیعتاً کمال گرا هستند و مطمئن و سر سخت هستند. آنها رهبران خوبی می‌شوند ولی زود از کوره درمی‌روند و افراد غیر قابل پیش بینی هستند. آنها در زندگی دیر به موفقیت می‌رسند و روابط خیلی موفقی ندارند.

صورت مثلثی

افراد با چهره‌ی مثلثی شکل پیشانی وسیع، استخوان گونه برجسته و چانه تیزی دارند. در اولین نگاه در می یابیم كه انرژی سرشاری دارند. آنان بسیار خوشنام و در تمام طول عمرشان در جستجوی علم و دانش هستند. آنها خیلی فعال هستند اما بنیه ضعیفی دارند. هم چنین باهوش و سر زنده هستند اما چون توسط احساساتشان هدایت می‌شوند ممکن است به آسانی افسرده شوند. آنها خلاق و حساس هستند و هم چنین عقلانی و ناشکیبا نیز هستند.

 

اینستاگرام اکسیر

 

روانشناسان و متخصصین مرکز روانشناسی اکسیر بهترین کمک را به شما عزیزان در زمینه شناخت شخصیت خود از روی چهره خواهند کرد .

دریافت وقت مشاوره فردی

بارگذاری...

 

مشاوره رایگان