چگونه زندگی جنسی سالم داشته باشیم؟Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jan 15Rating: 5.0چگونه زندگی جنسی سالم داشته باشیم؟در ازدواج بلند مدت، رابطه جنسی نباید خسته کننده شود. هر چه می‌گذرد، رابطه صمیمانه شما باید بهتر شود. زندگی جنسی شما باید بعد گذشت زمان بهتر شود زیرا که شما می‌دانید که عادات و ترجیحات همسرتان چیست و او از چه چیزهایی خوشش می‌آید و چه چیزهایی را دوست ندارد.

زندگی جنسی سالم

در ازدواج بلند مدت، رابطه جنسی نباید خسته کننده شود. هر چه می‌گذرد، رابطه صمیمانه شما باید بهتر شود. زندگی جنسی شما باید بعد گذشت زمان بهتر شود زیرا که شما می‌دانید که عادات و ترجیحات همسرتان چیست و او از چه چیزهایی خوشش می‌آید و چه چیزهایی را دوست ندارد.

روزمرگی، بچه‌ها، مسائل مالی و دیگر مشکلات باعث می‌شوند که جنبه رمانتیک زندگی زناشویی کمرنگ‌تر شود. این عوامل روزمره می‌تواند هم در تمایل شما به رابطه جنسی و هم در تلاش برای پیدا کردن زمان مناسب برای با هم بودن، تداخل ایجاد کند. رابطه جنسی را در آخر لیست الویت‌هایتان قرار ندهید. راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند زندگی جنسی را هیجان انگیز کند.


مقاله مرتبط: ترس از رابطه جنسی


چیزهایی که برای یک زندگی جنسی سالم نیاز دارید

برای ایجاد و حفظ زندگی جنسی گرم و سالم به تلاش هر دو طرف نیاز است. موارد زیر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

  • ارتباط معنی دار و پربار
  • عشق به یکدیگر
  • جذابیت جسمی
  • تمایل به وقت گذاشتن برای همدیگر
  • پذیرش عیب و نقص یکدیگر
  • ایجاد قرار های عاشقانه، سرگرمی و بازیگوشی

هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید زندگی جنسی فعال و سالمی داشته باشید. راهکارهای ذکر شده در زیر را امتحان کنید تا این عناصر اصلی در ازدواج‌تان حفظ شود.


مقاله مرتبط: قبل از شب زفاف رابطه جنسی داشته باشیم؟


زندگی جنسی خود را سالم و قوی نگه دارید

تکنیک‌های زیر را امتحان کنید تا رابطه جنسی با همسرتان برای هر دوی شما رضایت بخش شود.

تعامل و رابطه خوب

ارتباط کلید زندگی جنسی سالم و فعال در رابطه زناشویی است، پس بیشتر با هم دیگر صحبت کنید! حرف زدن در مورد چیزهای سطحی می‌‌تواند سرگرم ‌کننده باشد، اما به یاد داشته باشید که عمیق‌تر بروید تا واقعا صمیمیت برقرار کنید. درونی‌ترین افکار و احساسات خود را به طور مرتب با یکدیگر در میان بگذارید. صمیمیت جنسی یک فرآیند مستمر اکتشاف است. صمیمیت واقعی از طریق تعامل، یکی از چیزهایی است که می تواند رابطه جنسی را عالی کند.

خواسته‌ها و انتظاراتتان را بگویید

با صراحت صحبت کنید و خواسته‌های جنسی‌تان را با هم در میان بگذارید. آنچه را می‌خواهید راحت و صادقانه بیان کنید. وقتی درباره خواسته‌هایتان صحبت می‌کنید زمان خوبی برای انتقاد از همسرتان نیست. فقط بگویید که در اتاق خواب چه می‌خواهید و چه چیزی حال شما را بهتر می‌کند. انتظارات غلط یا برآورده نشده می‌تواند به ازدواج شما آسیب برساند. اگر توقعات شما توسط همسرتان برآورده نشده است، در این باره خیلی با ملاحظه و محتاطانه صحبت کنید. رابطه جنسی در یک رابطه طولانی مدت می‌تواند عمیق‌تر شده و تبدیل به یک تجربه غنی شود.

برنامه ریزی

زمانی که مشغله‌‌تان بیشتر می‌شود و کارهای زیادی دارید، برای رابطه جنسی‌تان برنامه‌ریزی کنید. ممکن است برخی افراد برنامه‌ریزی برای رابطه جنسی را جالب ندانند، اما همه چیز بستگی به نحوه نگاه شما به آن دارد.

زندگی جنسی

حل مشکلات جنسی

ممکن است با مشکل اختلاف در میل جنسی رو به رو شوید که مشکل بسیار شایعی در روابط زناشویی است. این مشکل در زوج های سنین مختلف بروز می‌کند و برعکس آن چه ممکن است در ذهن داشته باشید، همیشه مردان نیستند که نسبت به زنان میل جنسی بالاتری دارند. یک زن، به خصوص در اواسط زندگی، ممکن است در زمانی که مردش در رابطه جنسی کمتر تهاجمی عمل کند، برتری جنسی خاص خودش را به دست آورد.

تغییر جهت میل جنسی در روابط زناشویی بین زوج ها تا حدود زیادی مشکلی ایجاد نمی‌کند و چیز بدی هم نیست، مگر این که یکی از آنان احساس بیهودگی و ناامیدی داشته باشد یا پس زده شود. این مشکل در روابط زناشویی به طور معمول برای کسی پیش می‌آید که اشتیاق بیشتری دارد، زیرا او تعامل را آغاز می‌کند اما مورد بی اعتنایی یا تمسخر قرار می‌گیرد.


مقاله مرتبط: ویژگی‌های رابطه جنسی سالم

مقاله مرتبط: مرکز مشاوره جنسی غرب تهران


توصیه‌های دیگر برای زندگی زناشوئی

حتی ممکن است با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش، باز هم رابطه جنسی با همسرتان انتظارات شما را برآورده نکند. این نکات را در نظر داشته باشید.

  • دلخوری و بی ‌توجهی به همسرتان در طول روز، به شانس شما برای داشتن تجربه جنسی مثبت در آن شب لطمه می‌‌زند.
  • به یاد داشته باشید که رابطه جنسی همیشه بی‌ نقص نیست؛ زندگی جنسی خود را با آنچه در فیلم‌ ها می‌بینید مقایسه نکنید.
  • مراقب خود باشید. زندگی جنسی سالم با سلامت جسمی، عاطفی و سلامت روان شما در ارتباط است.

منبع: سایت verywellmind و متخصصین اکسیر