رمز موفقیت: خودتان را با دیگران مقایسه نکنید!

رمز موفقیت: خودتان را با دیگران مقایسه نکنید!Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 26Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

موفقیت

مرغ همسایه غاز است. حتما شما هم این حس را تجربه کرده اید. وقتی در رسانه ها مطلبی میخوانید، با دوستانتان صحبت میکنید و یا با افراد موفق دیدار میکنید این حس در شما ایجاد میشود که شاید من به اندازه ی کافی خوب نیستم و یا برای موفق بودن انگیزه ی کافی ندارم.

به نظر میرسد که ما اکثرا افرادی را می بینیم که از ما بهتر هستند به جای این که به خودمان و یا کسانی که از ما پایینتر هستند توجه کنیم.

“اگر من بتوانم کاری که آن فرد میکند را انجام دهم به اندازه ی کافی پول برای خریدن خانه خواهم داشت و بقیه ی عمرم را به راحتی زندگی میکنم و دیگر هیچ نگرانی ای نخواهم داشت “.

چند نکته ی اشتباه در تصور بالا وجود دارد. در درجه ی اول نگرانی های ما هرگز تمام نخواهند شد، حتی در مواردی ممکن است که با بدست آوردن چیزهای جدید، نگرانی های جدیدی در رابطه با حفظ و نگه داری آنها تجربه خواهید کرد. مثلا اگر یک خانه بخرید نگرانی های شما در رابطه با تعمیر و نگهداری آن شروع خواهد شد. همینطور اگر ازدواج کنید و یا صاحب فرزند شوید نگران خواهید بود که بهترین ها را برای خانواده ی خود فراهم کرده باشید . اگر در شغلی جدید استخدام شوید همیشه نگران درست انجام دادن کار و رسیدن به مطالبات خواهید بود.

مشکل مقایسه کردن زندگی خودتان با دیگران این است که هرکس قرار است با دیگری متفاوت باشد ، مهارت ها و جاه طلبی های متفاوتی داشه باشد. زندگی ما همیشه در نوسان است. همانطور که شما در زندگی با فرصت ها و مشکلات مواجه میشوید دیگران نیز با فرصت ها و مشکلات دیگری درگیر هستند.

مقایسه کردن خودتان با دیگران یک روش موثر برای ناامید شدن است. همیشه فردی با موقعیت بهتر از شما وجود دارد یا حداقل به نظر میرسد که موقعیتی بهتر از شما دارد . مهمترین چیز یافتن رضایت و شادی در تلاش خودتان است.

به جای تنبیه خود به خاطر چیز هایی که ندارید، به داشته های خود فکر کنید. سعی کنید از بیرون به زندگی خود نگاه کنید و مزیت های زندگی خودتان را ببینید.

اگر به دنبال پیشرفت هستید باید شخصیت خود را ارتقا دهید و پذیرفتن حقیقت را یاد بگیرید. کمبود پول را با ثروت سخت کوشی و قدردانی جبران کنید. دوست پیدا کنید و این دوستی ها را ارزشمند بدانید.

 

تهیه شده در مجله سلامت روان اکسیر

نویسنده: حسین فراتی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


رمز موفقیت: خودتان را با دیگران مقایسه نکنید!Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 26Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button