رقص و حرکت درمانی

harekat.jpg
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه
حرکت درمانی
حرکت درمانی

رقص درمانی به طرق مختلف باعث درمان می‌شود، رقص‌های موزون و ریتمیک باعث سبک شدن و رها شدن عضلات منقبض،و کاهش اضطراب، افزایش رضایتمندی از خود، قرار دادن مسیرها و روش‌های تازه برای فکر کردن و اندیشیدن و افزایش انرژی در انسان می‌شود.
از منظر خواص فیزیکی و جسمانی، رقص و حرکت درمانی مشابه تمرینات ورزشی، خاصیت هماهنگ‌سازی و هماهنگی اعضای بدن، احساس رضایتمندی و موجب کشش عضلات بدن می‌شود. از زاویه عواطف و احساسات باعث می‌شود تا مردم احساس امنیت بیشتری داشته باشند و عصبانیت‌ها، ناکامی‌ها و ناشناخته‌هایی که درونشان وجود دارد را شناسایی کنند.
همچنین رقص و حرکت درمانی موجب تقویت مهارت‌های ذهنی، حرکتی و حافظه می‌شود. حتی مشکلات خاص نیز می‌توانند هدف درمان این شیوه از طب جایگزین شوند. برای مثال، برای کمک به فردی که از استرس رنج می‌برد، متخصصان برای کاهش استرس در او بررسی می‌کنند که بدن او در مقابل استرس چه عکس‌العملی نشان می‌دهد. سپس به او شیوه تنفس درست را می‌آموزند تا در جریان رقص و حرکت، با بهتر شدن جریان خون، اکسیژن به راحتی به اعضای بدن برسد و در حالی که مراجعه‌کننده مشغول رقص و جنبش است کشش‌ها و تنش‌های بدنی او کاهش پیدا کند.
در شیوه رقص و حرکت درمانی، متخصص رقص درمانی با هدایت کردن قدرت رقص، از آن برای درمان بیماری و برای بهبود حال عمومی،حفظ و تقویت سلامتی او استفاده می‌کند.
این تکنیک‌ها توسط متخصصین و کارشناسانی که در این زمینه تبحر لازم را دارند و بر اساس دانشی که آنها در مورد ساختار بدن انسان، سیستم عصبی، روح و روان انسان و خواص رقص دارند، اجرا می‌شود.
متخصصین رقص و حرکت درمانی هم با گروه‌هایی که احتیاج به رقص درمانی دارند کار می‌کنند و هم به صورت تنها و منفرد بیماران را می‌پذیرند.
این متخصصان به مراجعین خود کمک می‌کنند تا عزت‌نفس و ساختار بدنی خود را بالا ببرند و بهبود ببخشند. به عنوان مثال مهارت‌ برقراری روابط اجتماعی را در خود تقویت کنند، نسبت به رفتارها و الگوهای رفتاری که اکثرا آن را تکرار می‌کنند بینش بهتری پیدا کنند و نیرویی بیابند که با مشکلات و سختی ها کنار بیایند و یا در مراحل پیشرفته تر آنها را حل کنند و کنار بگذارند.

نویسنده :آلیسون لمونت


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button