4 تاثیر خوب و بد شبکه های اجتماعی بر خانوادهReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 25Rating:

شبکه های اجتماعی بر روابط زن و شوهر تاثیر دارد. این تاثیر می تواند مثبت و منفی باشد و همچنین همه جوانب زندگی زن و مرد و زندگی مشترک آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر خانواده

تاثیر شبکه های اجتماعی بر خانواده

1- این شبکه ها اطلاعاتی از سبک زندگی دیگران بخصوص دوستانتان در اختیارتان می گذارد. خبر از اوضاع و احوال دوستتان خوب است اما دقیق شدن در زندگی دیگران ممکن است شما را نسبت به خودتان و دیگران حساس کند و مقایسه رابطه ها تاثیر بدی در ارتباط شما دارد. اگر حاصل این مقایسه این باشد که شما در شرایط بدتری هستید، اثرش را در رابطه شما می گذارد.

2- بازی های اینترنتی در عین اینکه سرگرم کننده و جالب هستند، اعتیادآور هم هستند و زمانی که شما می بایست بعد از یک روز کاری با خانواده خود باشید به این بازی ها می پردازید که این روابط خانوادگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

3- خاصیت شبکه های اجتماعی این است که شما با دوستانتان روابط صمیمی  و مداوم دارید اما خطر این وجود دارد که به فردی که در کنار شما زندگی می کند توجهی نکنید به علت اینکه درگیر جواب دادن به کامنت ها یا نوشتن یک پست یا هم رسان کردن این موضوع یا پیام هستید. تداوم این حالت حتی تا نیمه شب برای برخی افراد ادامه پیدا می کند.

4- گاهی زن و شوهرها هم در فضای مجازی با هم مراوده می کنند. حتی برای دادن لیست خرید، برنامه ریزی امور زندگی و…..

و افراد حتی برای این امور زندگی هم مکالمه رودرو ندارند.

حتی دعوا و حل و فصل اختلاف نظرها در انواع و اقسام پیام ها ی مجازی رد و بدل می شود؛ چه برسد به ابراز عشق و علاقه و یادآوری روزهای خوش و اوقات خوش و ادامه این ها باعث می گردد تجربه یک مکالمه واقعی را از دست بدهید و خیلی حرف ها و موضوعات، احساسات و عواطف در این می ان از بین می رود.

یادتان باشد شما زن و شوهرید؛ دو آدمی  که باید بسیار به هم نزدیک باشید و اجازه ندهید دنیای مجازی روی روابط زناشویی شما تاثیر بدی بگذارد.