شعبه غرب ۸۸۵۷۱۸۰۰ - شعبه شرق ۷۷۸۸۲۸۱۷

اختلاف فرهنگی در ازدواج چیست؟

فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ توسط مرکز مشاوره اکسیر0
اختلاف فرهنگی در ازدواج چیست؟Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Apr 13Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

فرهنگ همان آداب و رسوم ،سنن،اعتقادات و باورهای جامعه می باشد که مردم هر کشوری به آن پایبند هستند آنچه در کشور ما وجود دارد و ما به عنوان هویت فرهنگی خود داشته و با آن زندگی می کنیم. فرهنگ جامعه ایرانی نامیده می شود و شامل اعتقادات مذهبی، رسومات محلی، نحوه پوشش، زندگی و موارد دیگر می باشد. البته همین فرهنگی که درون جامعه ما وجود دارد شامل خرده فرهنگ ها نیز می باشد، خرده فرهنگ ها از تفاوت های قومی، فکری و زبانی بوجود می آید.

تفاوت های زیادی بین ترک و کرد، لر و فارس و بلوچ وجود دارد که شامل تفاوت در خرده فرهنگ ها محسوب می شود همانطوری که بیان شد از مجموع خرده فرهنگ ها فرهنگ کلی ما بوجود آمده است یعنی ما ایرانی هستیم و در هر صورت فرهنگی عمومی و کلی نیز در بطن هر کدام از ما وجود دارد. با این وجود ممکن است در خرده فرهنگ هایی که در جامعه موجود است دجار تناقض ها و مشکلات عمده ای با همسر شویم.

اختلاف فرهنگی یعنی برای من و خانواده من پوشیده بودن و حجاب ارزش است و از نظر خانواده ما فردی محترم محسوب می شود که مذهبی باشد و آداب مذهبی را انجام دهد یعنی نمار بخواند،روزه بگیرد و به مقدسات احترام بگذارد. در خانواده ما بزرگتر دارای احترام زیادی است و افراد کوچکتر فامیل باید به بزرگترها احترام بگذارند، حتما باید با بزرگتر یا پدر ومادرم با احترام رفتار کنید، ما باید حتما آنها را دعوت کنیم، با فامیل های همسرم بخاطر بزرگترها رفت و آمد داشته باشیم، باید در اعیاد مقدس با خانواده باشیم،در مراسم های مولودی،سفره های نذری شرکت کنیم و موارد دیگر که نشان می دهد خانواده مذهبی و سنتی چگونه می باشند.

خانواده همسرم خیلی بی بند وبار هستند،راحت حرف می زنند،حجاب ندارند،زن و مرد با هم در مهمانی ها می رقصند یا می خندند،بچه ها با بزرگترها شوخی می کنند،پدر خانواده ظرف می شوید و سایر موارد که نشان می دهند خانواده آنها نظم و ترتیب ندارد و بزرگتر و کوچکتر ندارند.

موارد فوق یک سطح تفاوت فرهنگی بالایی را نشان می دهد که در آن اختلاف نظر های زیادی وجود دارد. وقتی دو نفر برای مشاوره ازدواج مراجعه می کنند که دارای این تفاوت های فرهنگی هستند ،ممکن است در زندگی زناشویی بیشتردچار مشکل شوند و ازدواج ناموفقی داشته باشند.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


اختلاف فرهنگی در ازدواج چیست؟Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Apr 13Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۷۸۸۲۸۱۷


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button